تابستان 90 - او خواهد آمد
سفارش تبلیغ
صبا ویژن

او خواهد آمد


قاصدک
لحظه های آبی
عاشق آسمونی
دل نوشته های یک دختر شهید
وبلاگ عقل وعاقل شمارادعوت میکند(بخوانیدوبحث کنیدانگاه قبول کنید)
عشق سرخ من
أنّ الارض یرثها عبادی الصالحون
.: شهر عشق :.
مهاجر
منطقه آزاد
احمد چاله پی
ابـــــــــــرار
سکوت خیس
درس های زندگی
قافیه باران
حرم الشهدا
سعادت نامه
کلبه تنهایی
جیغ بنفش در ساعت 25
مردود
ولایت دات کام
مکاشفه مسیح
تیام
دادار
هر چی تو دوست داری
السلام علیک یا فاطمه الزهراء (س)
هیئت
حقوق خانواده
عدالت جویان نسل بیدار
مرامنامه عشاق
Sense Of Tune
اللهم عجل لولیک الفرج
***رویا***
*ایستگـــــــــــــــــــــــــــاه انـــــــــــــــــــــرژی*
بهار صداقت**
آزاد اندیشان
احساس ابری
حضـــور
برای خودم
عکس های باغبادران
بی تو 2
..::منتظر بیداری::..
دهاتی
دکتر علی حاجی ستوده
یک مشت آفتاب
پرسمان
ماه عسل
.:صدای دیدار:.
دل نوشته های من
روژمان
sayeh.
آقا جون آجرک الله...
جوونی کجایی...
بازمانده آخر
روانشناسی جالب
شرکت نمین فیلتر
داستان های زیبا +مطالب عاشقانه
ضد شیطان پرستی
از همه رنگ
تنهایی من
بهترین اسلحه:عشق
عشق
آخرین منجی
sina
من هیچم
مطالبی حیرت آور در مورد فراماسونری و نقش آنها در سرنوشت جهان!!
آنتی شیطان
عمومی
شادی(زمزمه های دلتنگی)
یک دوست
دلنوشته های من
دنیای امروز

 

محدث عظیم و سالک وارسته مرحوم مجلسی اول می‌فرماید: « در اوایل جوانی مایل بودم نماز شب بخوانم اما نماز قضا بر عهده‌ام بود و به همین دلیل احتیاط می‌کردم و نمی‌خواندم. خدمت شیخ بهائی رحمه الله عرض نمودم، فرمود: « نماز قضا بخوان.» اما من با خود می گفتم نماز شب خصوصیات خاص خود را دارد و با نمازهای واجب فرق می‌کند. یک شب بالای پشت بام خانه ام در خواب و بیداری بودم که امام زمان علیه السلام  را در بازار خربزه فروشان اصفهان در کنار مسجد جامع دیدم. با شوق و شعف نزد او رفتم و سوالاتی کردم از جمله خواندن نماز شب. فرمود:« بخوان!»
عرض کردم:« یا بن رسول الله، همیشه دستم به شما نمی‌رسد! کتابی به من بدهید که به آن عمل کنم.»
فرمود:« برو از آقا محمد تاج کتاب بگیر!» در خواب گویا او را می‌شناختم؛ رفتم کتاب را از او گرفتم و مشغول خواندن بودم و می‌گریستم که از خواب بیدار شدم.

از ذهنم گذشت که شاید محمد تاج همان شیخ بهائی است و منظور امام از تاج، این است که شیخ بهایی ریاست شریعت را در آن دوره به عهده دارد.
نماز صبح را خواندم و خدمت ایشان رفتم. دیدم شیخ با سید گلپایگانی مشغول مقابله ی صحیفه سجادیه است.
ماجرا را برایش نقل کردم. فرمود:« انشاءالله به چیزی که می خواهی می‌رسی.»
بعد ناگهان یاد جایی که امام را در آن ملاقات کرده بودم، افتادم و به کنار مسجد جامع رفتم. در آنجا آقا حسن تاجا را دیدم که از آشنایان قدیمم بود. مرا که دید گفت:« ملا محمد تقی! من از دست طلبه ها به تنگ آمده‌ام. کتاب را از من می‌گیرند و پس نمی‌دهند. بیا برویم خانه یک سری کتب به تو بدهم.» مرا به خانه‌اش برد، در اتاقی را باز کرد و گفت:« هر کتابی را که می‌خواهی بردار


کتابی را برداشتم؛ ناگهان دیدم همان کتابی است که دیشب در خواب دیده بودم. « صحیفه سجادیه » بود. به گریه افتادم. برخاستم و بیرون آمدم.
گفت:« باز هم بردار!»
گفتم:« همین بس است.»
پس شروع نمودم به تصحیح و مقابله و آموختن صحیفه سجادیه به مردم. و چنان شد که از برکت این کتاب، بسیاری از اهل اصفهان مستجاب الدعوه شدند.

مرحوم مجلسی دوم می‌فرماید:« مجلسی اول چهل سال از عمر خود را صرف ترویج صحیفه کرد و انتشار این کتاب توسط او باعث شد که اکنون خانه‌ای نیست که صحیفه در آن نباشد. این حکایت بزرگ باعث شد بر صحیفه شرح فارسی بنویسم که عوام و خواص از آن بهره‌مند شوند.» 

   

منابع:

  • امام شناسی، ‌ج 15، ص 49و 50
  • بحارالانوار،‌ ج 110‌، ص 51 به بعد

 


ارسال شده در توسط مجید

روز و شب نیمه شعبان ، زمان بسیار شریفى است ؛ به این جهت که از شبهاى قدر و شب تقسیم رزق ها و عمرها مى باشد. این شب ، از اوقات زیارتى امام حسین (علیه السلام ) مى باشد که غیر از فرشتگان ، پیامبران (علیهم السلام ) آن حضرت (علیه السلام ) را زیارت مى کنند و این مطلب نشانه عظمت این شب است . همچنین از شب هایى است که تاءکید به زنده نگهداشتن آن شده و اعمال و عبادات بسیار ارزشمندى در آن وارد شده که مى توان گفت :

در هیچ شبى مانند یا بیشتر از آن نیامده است و بالاخره این شب علاوه بر اینها، شب میلاد امامى است که گیتى را از عدالت پر کرده و زمین را پاک مى نماید. از اعمال این شب این است که شیعه ، از لذت و آسایش دنیا در این شب چشم پوشى نماید و فرض کند که شب خداحافظى او با این دنیا و تمام اعمال بوده و فرداى آن روز قیامت است . از اعمال دیگر این شب نمازهایى است که وارد شده است . (که کاملا این موضوع بر عکس شده و ...)

8 - از اعمال مهم این شب ، عمل کردن به حدیث پیامبر (صلى الله علیه و آله و سلم ) است . که فرمودند:

«شب نیمه شعبان در خواب بودم که جبرئیل آمد و گفت : محمد! چرا در این شب خوابیده اى ؟

گفتم : جبرئیل مگر چه شبى است ؟

گفت : شب نیمه شعبان است . محمد! برخیز. آنگاه مرا بلند کرده و به بقیع برد، سپس گفت : سرت را بلند کن ؛ این شبى است که درهاى آسمان در آن باز مى شود: درهاى رحمت ، در رضوان ، در مغفرت ، در فضل ، در توبه ، در نعمت ، در جود و در احسان و خداوند  مردم را از آتش جهنم آزاد مى کند؛ زمان مرگ را در آن ثبت کرده و به مدت یک سال ، روزى ها را تقسیم مى کند و هر چه را که در تمام سال اتفاق مى افتد، فرو مى فرستد.

محمد! کسى که این شب را با گفتن اللّه اکبر، سبحان اللّه ، لااله الا اللّه و خواندن دعا، نماز و قرآن و انجام دادن اعمال مستحب و استغفار کردن ، زنده نگهدارد بهشت منزل و استراحتگاه او خواهد بود و گناهان گذشته و آینده اش بخشیده مى شود...

پس این شب را زنده بدار و شب زنده دارى کن و نزدیکى به خدا، با عمل در این شب را به امتت دستور بده ، زیرا شب شریفى است !

در حالى نزدت آمدم که تمام فرشته ها در آسمان ، پاهایشان را جفت کرده اند: عده اى تسبیح مى کنند، عده اى در رکوع ، عده اى در سجود و گروهى ذکر مى گویند. شبى است که کسى دعا نمى کند؛ مگر این که مستجاب مى شود، کسى چیزى نمى خواهد مگر این که به او داده مى شود...
کسى که از خیر این شب محروم شود، از خیر بزرگى محروم شده است .»

 - در این شب ، نزدیکى جستن به امام زمان (عج )، کسى که حجت عصر و ولى امر مى باشد، مستحب است .

 - از اعمال این شب ، خواندن دعایى است که با این عبارت شروع مى شود: اللهم بحق لیلتنا و مولودها....

 - زیارت امام حسین (علیه السلام ) و حضور در آرامگاه شریف آن حضرت (علیه السلام )، در این شب استحباب زیادى دارد.

 - در این شب خواندن دعاى کمیل در سجده به خاطر پیروى از امیرالمؤ منین (علیه السلام ) مستحب است .

 - محاسبه اعمال در این شب ، استحباب زیادى دارد.

در روایتی، از امام صادق علیه السلام سئوال شد افضل اعمال در ماه شعبان چیست فرمودند :صدقه دادن و استغفار. (گفتن استغفرالله و اسئله التوبه روزی هفتاد مرتبه)


ارسال شده در توسط مجید

 

 مطلبی شنیدم گفتم نقل آن در اینجا خالی از لطف نیست:

در سال های اخیر در یک کنفرانس علمی در اروپا سؤالی مطرح شد و قرار شد به کسی که جواب را بیابد جایزه بزرگی بدهند. سؤال این بود که : فرق ظاهری حیوانات تخم گذار با حیوانات بچه زا در ظاهر چیست ؟ به طوری که با یک نگاه بتوان گفت این حیوان تخم گذار است یا بچه زا!

همه ی محققان و دانشمندان شروع به تحقیق و جستجو کردند و هر چه سعی و تلاش نمودند نتوانستند جواب روشن و قانع کننده ای بیابند. طوریکه در هر دسته بندی استثنایی وجود داشت!

در این میان، جوانی مسلمان از شیعیان اهل بیت علیهم السلام  نامه ای به این مضمون به کنفرانس علمی نوشت : بدانید که ما شیعه ی اهل بیت هستیم و تمام علوم و معارف را از آن بزرگواران آموخته ایم و تمام مسائل مورد نیاز علمی تا روز قیامت برای ما بیان شده است و ما تا ائمه را داریم به بن بست علمی نخواهیم رسید. و اما جواب سؤال شما در یک حدیث است که از امام ششم شیعیان حضرت جعفر بن محمد علیه السلام نقل شده است ، و آن چنین است :

«هر حیوانی که لاله گوش آن بر سرش چسبیده باشد بدان که آن حیوان تخم گذار است ، و هر حیوانی که لاله گوش آن مانند انسان ها بر سرش نچسبیده باشد بچه زاست» .

محققان چون این جواب را شنیدند مات و مبهوت ماندند و به علوم اهل بیت و شأن و عظمت آن بزرگواران اعتراف نمودند،   جایزه را به جوان مسلمان شیعه عطا کردند. (پندهای جاویدان، ص 423،‌ نقل روایت از سفینه البحار،‌ ج 2 ، ص 102 ،‌ماده «طیر»).و  این که فاضل قاجار فرهاد میزرا در کتاب شریف زنبیل (ط 1 - ص 14) گوید:
«از مجلس امیر کمال‏الدین حسین فنائی نقل شد: حضرت صادق علیه‏السلام از ام جابر پرسید که در چه کاری؟ عرض کرد که می‏خواهم تحقیق کنم از چرنده و پرنده کدام بیضه می‏نهند و کدام بچه می‏آورند؟
فرمود که احتیاج به این مقدار فکر نیست، بنویس که گوش هر حیوانی که مرتفع است بچه می‏آورد، و هر کدام که منخفض است بیضه می‏نهد.

 

همچنین از معصوم علیه‏السلام سوال شده است هرگاه کسی تخم پرنده‏ای در اجمه- یعنی در بیشه- یافته است، و یا تخم پرنده آبی یافته است؛ و نمی‏داندکه تخم پرنده حلال گوشت است تا خوردن آن جایز باشد، و یا تخم پرنده حرام گوشت است که خوردن آن حرام  
 باشد، به چه نشانه داند که تخم حلال گوشت است یا حرام گوشت است؟
در جواب فرموده است: هر تخمی که دو طرف آن یکسان است از حرام گوشت است، و اگر مثل تخم‏مرغ خانگی است که یکطرف آن پهن است و جانب دیگر آن کشیده است- یعنی مخروطی است- آن تخم حیوان حلال گوشت است.

 تخم مار دراز و هر دو طرف آن یکسان است، و تخم باخه - لاک پشت- گرد است و از همه جانب یکسان است، و هر دو حرام گوشت‏اند، و تخم کبک و کبوتر و گنجشک و مرغ خانگی مخروطی است که یک طرف پهن و جانب دیگر آن کشیده است و اینها حلال گوشت‏اند.
پرنده تمیزخوار تخم آن به خوبی مخروطی است؛ و پرنده حلال گوشتی که مانند اردک از خوردن لجن خودداری نمی‏کند، تخم آن اگرچه
مخروطی است و لکن در حد تخم پرندگان تمیزخوار به خوبی مخروطی نیست.


ارسال شده در توسط مجید

بسم رب المهدی

سلام تو این فکر بودم که روز ولادت حضرت علی علیه السلام رو روز پدر نام گذاری کردن؛ ماهم با  یه پیراهن یا شلوار میایم از زحمات پدر زحمتکش، قدر دانی میکنیم (اگه بچه خوبی باشیم ) یا  همینطور روز مادر. اما روز ولادت امام حاضر و ناظر رو باید چه بنامیم، برای کی کادو ببریم  تا راضی باشه از ما ،کسی که برای ما که اسم شیعه رو یدک میکشیم دعا  و استغفار میکنه با دیدن کارامون اشک در چشمانش حلقه میزنه، میگه خدایا شیعه های منو ببخش. ما هم در عوض وقتی امتحان کنکور داریم، قسطمون عقب میافته یا اسفناک تر از همه وقتی تیممون 2-1 عقبه براش صلوات نذر میکنیم !!!

از زبان بنده خدایی شنیدم میگفت بعد از بازی معروفه ایران – استرالیا یکی از علما خواب امام زمان و می بینه   ، میبینه آقا ناراحته، میپرسه آقا ،جانم به فدات چرا ناراحتین؟ میفرماین کاش مردمتون اینقدر که خالصانه برای تیمشون دعا کردن برای ظهور منم دعا میکردن ! آخ قربونت برم آقا که بین شیعه هاهم غریبی.  تنم میلرزه وقتی احساس میکنم دلت میخواد ظهور کنی اما  تنهایی .این همه جمعیت میره جمکران یکی خونه میخواد، یکی عروس خوب میخواد، یکی داماد بافضیلت میخواد یکی یه گوشه بساط قلیون ردیف میکنه ...... بسه  دیگه آبرو ریزی نکن برای این جماعت شیعه (یکیش خودم )

خدایی تا حالا شده (خودمو میگم ) به خاطر آقا نذر کنیم یعنی مثل وقتی که واقعا مشکل داریم از ته دل دعا کنیم برای ظهور آقا ؛ یا حداقل کاری کنیم وقتی آخر هفته اعمالمونو میبینه خوشحال بشه. شاید برای خوشحال کردنه آقامون کادوی خوبی باشه ...


ارسال شده در توسط مجید
>